Päivitetty: 3.5.2022

Contact information

Principal Tomi Kangas
tel. +358 50 543 3564
tomi@vakkaopisto.fi

Coordinators
Reija Kankilampi
tel. +358 44 075 0856
reija.kankilampi@vakkaopisto.fi

Marja Peura
tel. +358 44 585 3103
marja.peura@vakkaopisto.fi

Language teacher Päivi Ruusuvuori
tel. +358 44 585 3100
paivi.ruusuvuori@vakkaopisto.fi

Handicrafts teacher Marita Karlsson
tel. +358 44 585 3102
marita.karlsson@vakkaopisto.fi

Physical education teacher Johanna Lapinniemi
tel. +358 40 184 9636
johanna.lapinniemi@vakkaopisto.fi

 

Offices in Laitila and Uusikaupunki
shared email: toimisto@vakkaopisto.fi

Laitila
Secretary Anne Tynjälä (substitute for Tarja Silokoski)
tel. +358 40 535 6822
anne.tynjala@vakkaopisto.fi

Uusikaupunki
Secretary Marja Isoluoto
tel. +358 50 420 5266
marja.isoluoto@vakkaopisto.fi

Follow us on

Facebook

Twitter

Instagram

We are using Peda.net as our learning platform